Çağrı Merkezi: 0850 255 00 35

Ödeme ve Teslimat

Ödeme Yöntemleri

Patuma.com'da yapacağınız alışverişlerde Kredi Kartı, Banka Transferi, Kapıda Nakit/Kredi Kartı seçeneğiyle ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Kredi kartı ile yapılan ödemeler, sipariş esnasında onaylanmaktadır. 

Banka Transferi ve Kapıda Ödeme seçeneğiyle yapılan alışverişler, onay sürecinden geçmektedir. 
Kapıda Ödeme seçeneğinde cep telefonunuza gönderilen SMS'e onay vermelisiniz. Onay vermenizin ardından sipariş durumunuz "Onaylandı" olarak güncellenecektir. SMS'e yanıt verilmemesi durumunda siparişiniz 1 iş günü sonunda "İptal Edildi" olarak güncellenecektir. 
Banka Transferi ile yapılan ödemeler günlük olarak kontrol edilmektedir. Onay sürecini hızlandırmak için yaptığınız ödemenin dekontunu WhatsApp hattımızdan bize iletebilirsiniz.

Kargo Bedelleri

100₺ ve üzeri yapacağınız alışverişlerde kargo ücretsiz gönderilmektedir. 100₺'nin altında yapacağınız alışverişlerde sabit 10₺ kargo bedeli siparişinize eklenmektedir.

 

Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli

Kapıda ödeme hizmet bedeli 10₺ 'dir. Kapıda ödeme seçeneğiyle yapacağınız alışverişlerde; kargo bedeline ek olarak kapıda ödeme hizmet bedeli eklenmektedir.

 

Anlaşmalı Kargo Firmaları

UPS Kargo, Yurtiçi Kargo

Siparişleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları aracılığı ile gönderilmektedir. Farklı kargo firmaları ile gönderi yapılmamaktadır. Sipariş aşamasında kargo tercihinde bulunabilirsiniz.

 

Teslimat Süreleri

Hafta içi saat 14.00'e kadar verilen siparişleriniz, aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Hafta içi saat 14.00'ten sonra, hafta sonu ve resmi tatillerde verilen siparişler, ilk iş günü kargoya teslim edilmektedir. 

İzmir'den gönderilen kargolarınız; 600km'ye kadar ertesi gün, 600km'den sonra 2 günde teslim adresine ulaşmaktadır.

Mobil dağıtım bölgelerinden sipariş veriyorsanız, dağıtım haftanın belli günlerinde olabileceği için bu durumu dikkate alınız.

Teslim şubesine ulaştırılan siparişiniz, hafta içi saat 09.00-18.00 arasında adresinize dağıtıma çıkmaktadır.

 

Adres Değişikliği

Kargoya verilen siparişiniz için adres değişikliği yapmak istiyorsanız güncel adres bilgilerinizi bilgi@patuma.com adresine mail atarak veya 0850 255 00 35 müşteri hizmetlerimizi arayarak bildirmelisiniz. 

 

Kargo Takip Bilgileri

Kargoya verilen siparişleriniz için size sms ve mail gönderilmektedir.

Size gönderilen kargo takip numarası ile dilerseniz Kargo Takip sayfasından kargonuzun son durumunu görüntüleyebilirsiniz.